Hizmet sürecine uyumları hızlandırmak amacıyla "Oryantasyon Eğitimi’ verildi.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

21.09.2018

 

            Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde göreve yeni başlayan 31 hemşireye, hastaneye ve hizmet sürecine uyumlarını hızlandırmak amacıyla "Oryantasyon Eğitimi’ verildi.

            Oryantasyon eğitimindeki temel amaçlar; çalışanın işe ve kuruma yabancılaşmasını önlemek, sosyal kaynaşmayı hızlandırmak, iş ortamındaki belirsizlikleri ortadan kaldırmak, belirsizlik ve bilgisizlikten doğabilecek sorunların ortaya çıkmasını engellemek, iş akışına uyumunu hızlandırarak iş gücü kaybının önüne geçmektir.

          Merkezimiz Şebnem Kargı Konferans Salonu'nda, hemşirelere yönelik verilen Oryantasyon Eğitimi Programı açılışında, ilk olarak Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Uzm. Hem. Emine Fidan konuşma yaptı. Ardından Hizmet İçi Eğitim Hemşiresi Uzm. Hem. Emel Ertuğrul, “Kurumun Tarihçesi, Organizasyon Yapısı, İdari Ekibin Tanıtımı, Çalışma Koşulları, Mesai Saatleri, Saatlik İzin, Kurum İçi Hizmet Süreçlerini” ana hatlarıyla anlattı ve “Hemşirelerin Görev, Yetki ve Sorumlulukları, Hasta Hak ve Sorumlulukları, Hasta Mahrumiyeti,  Hasta Kimliğinin Tanımlanması ve Doğrulanması, Güvenli Hasta Transferi, Düşme Riski Değerlendirme, Güvenlik Raporlama Sistemi, İlaç Güvenliği” konuları hakkında eğitimler verdi. Psikolog Samet Çelik “İletişim” konusunda, Enfeksiyon Kontrol Komitesi Hemşirelerinden Ayşegül Salcı Keleş “Enfeksiyon Kontrol Önlemleri ve Uygulamaları, Standart Önlemler ve İzolasyon, El Hijyeni, Hastane Temizliği ve Atık Yönetimi” konularında, Hemovijilans Hemşiresi Burcu Akkaya “Kan Transfüzyonu Güvenliği” konusunda sunumlarda bulundu.

            Öğle arasının ardından devam eden Oryantasyon Eğitimi Programımızda Personel Daire Başkanı Bekir Kaleli “Özlük Hakları” konusunda, Laborant Zekeriyya Genç “Numune Alımında ve Laboratuvara Teslim Etmede Dikkat Edilecek Hususlar” konusunda, Biyomedikal Biriminden Elk. Eltr. Mühendisi Emre Gürler ve Proje Sorumlusu Emrah Uçar “Tıbbi Cihazların Kullanımda Dikkat Edilecek Hususlar” konusunda eğitim verdi. Hastane Müdürü Bülent Bağbaşı’nın “Çalışan Sağlığı ve Güvenliği, Olası Riskler ve Alınması Gereken Önlemler” konusunda ve Personel / İnsan Kaynakları Birimi Şef Ramazan Küçükkaya’nın  “Hastane Afet Planı, Acil Durumda Dikkat Edilecek Genel Hususlar” konusunda verdiği eğitimlerle program sonlandırıldı.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin