"Gebe Okulu" hizmete açılmıştır.

Küçült Yazı Tipi Büyüt

 "Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı gebe, sağlıklı bebek" anlayışı ile yola çıkan B.E.Ü Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezimiz bünyesinde 08.05.2017 tarihinde "Gebe Okulu" hizmete açılmıştır.

Temel hedefimiz annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum sürecini yaşaması, eşinin ve ailesinin de sürece katılmasını sağlamaktır. Bu eğitimle, anne adaylarının; toplumda yanlış bilinen ve/veya bilinmeyen normların yerine bilimsel gerçekliklerin ve doğru uygulamaların ışığında, hastane ortamına uyum, gebelik, doğum süreci ve doğum sonrası dönemde anne ve bebek bakımı, doğum sonrası dönemde kaygı ve stresle başedebilme konularının öğretilmesi, konforlu bir gebelik ve doğum süreci geçirebilmeleri, sağlıklı nesiller büyütebilmeleri amaçlanmıştır.

Anne adaylarına, gebelik ve doğum sonrası sürecine ait bilgilerin yer aldığı gebe okulu eğitim programında anne adaylarına "Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ekipleri ve Diyetisyenler tarafından yapılan eğitim programı sonunda "Katılım Sertifikası" verilmektedir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin